in рецепти

Перед запуском і розкруткою власного ресурсу варто провести аудит сайтів конкурентів.
Це дозволяє відповісти на ряд важливих запитань:

1. воно мені тре?
2. воно мені точно тре?
3. як це роблять інші?
4. чим я буду відрізнятися від інших?

Одним із сервісів, які дозволяють провести аудит конкретно-конкурентного сайту є http://www.similarweb.com/.

Припустімо, що ми хочемо запустити новий інформаційний ресурс з радикально політичним ухилом.
Розпочнемо аудит популярним ресурсом “Українська правда”:

http://www.similarweb.com/website/pravda.com.ua

Багато цікавого і повчального побачимо ми, наприклад, кількість щомісячних відвідувань упала з 60М до 25М за останніх 6 місяців. Зразу ж порівняємо ці дані з двома іншими великими інформаційними ресурсами, які працюють для тієї ж цільової аудиторії:

http://www.similarweb.com/website/censor.net.ua
http://www.similarweb.com/website/lb.ua

Побачимо що така динаміка загалом зберігається і для них. Тобто за останніх півроку має місце втрата інтересу до даної тематики в 2-2.5 рази.

При порівнянні цих трьох ресурсів цікавим є те, що укр. правда і цензор отримують більшу частину трафіка з прямих (direct) переходів – тобто люди знають, пам’ятають і довіряють цим ресурсам – буде важко переключити цих довірливих гуцулів на себе. А от “Лівий берег” – отримує більшу частину трафіку з referral-переходів (тобто посилання на інших сайтах) і органічного пошуку в google/yandex – саме в цю шпарку можна спробувати пролізти і перехопити читачів.

Але скажіть мені, тиндиринди, хто є донорами цих сайтів (поглянемо на укр. правду, а аналіз донорів для LB буде не домашнє завдання):

similarweb українська правда

Серед найбільших лінкодавців – ukr.net i news.yandex.ua.
А тепер несподзянка – http://mediametrics.ru – чорна конячка, яка вигулькує для всіх цих сайтів – reddit-о-рождений сайт від північних сусідів-варварів. Замотуємо собі червону ниточку на пальчика, щоб пам’ятати про корисний трафік який можна надзюрити від них.

Цікаво також провести аналіз соціальних джерел для цих сайтів, але не сьогодні Вельмишановні, ні, вже якось інших разом.

Написати відгук

Comment