in почитати

Страшне слово “аналітика” вганяє в ступор пересічного гуцула і лемка.

Найвживаніші стереотипи з приводу аналітики, які зібрав професор Дудка під час своєї експедиції Горганами: аналітику на хліб не намажеш, а також, вона на любка і довгою Карпатською зимою тебе не зігріє..

Хоча будьмо відверті – аналітика – це “князь і княгиня” для вашого інтернет представництва. Саме вона допоможе Вам зрозуміти звідки приходять гості і куди вони зникають. А головне, чому вони зникають не повівши Вам доброго слова?

За статистикою лише 27% компаній проводять відповідні заміри і цікавляться своїми відвідувачами, решту рухаються наосліп фантазуючи на цю тему.

На ринку зараз існує велика кількість засобів для аналізу і моніторингу відвідувачів сайту. Останні тренди віддають перевагу інструментові, який допоможе Вам рухатися з широко відкрити очима і дасть відповіді на вищевказані запитання Google Analytics. Інші засоби, такі як:

http://www.crazyegg.com/
https://www.luckyorange.com/

теж користуються популярністю, але є платними і дозволяють розв’язувати більш специфічні задачі (наприклад, здійснюють “відеозапис” того, чим займається Ваш користувач під час відвідування сайту).

Важливо зрозумісти, що аналітика – не розповідає. Це є однієї з причин чому багато людей прощається з нею так і не познайомившись.

Ви задаєте запитання, а аналітика відповідає на них. Тому визначте спочатку те, що Вас цікавить. Наприклад, на скільки більше користувачів стало приходити на сайт після того, як ми змінили головну сторінку. Або наскільки більше часу проводять користувачі на сайті після того, як ми додали нові фотографії. Скільки людей наважилися натиснути на кнопку “контакти” (це називається “мікроконверсія”), і хто з них дойшов до фінішу і таки сконтактував з Вами.

Це все і набагато більше, ми проробляємо кожного дня для різних сайтів для того, щоб допомогти їм ширше розкрити очі і прийняти рішення про роботу їх Інтернет представництва.

Написати відгук

Comment