Найкращий наступ – це захист

Пані та панове..

Переконливо просимо Вас захистити свій сайт, адже москаль не дрімає. В це важко повірити, але щодня і щогодини він намагається проникнути на Ваш сайт.

А отримавши доступ до сайту, він не напише там дурнуватого повідомлення типу “тут був вася”, а тихенько зачаїться і буде використовувати Ваші обчислювальні потужності для своїх москальських штучок. Наприклад, буде здійснювати поштову розсилку без Вашого відома, або ж перенаправляти відвідувачів кудись на сайти Уельської Народної Республіки (УНР). А ви будете дивуватися чому так мало відвідувачів сайту з рекламних оголошень купляє Вашу продукцію. Ще один зі способів взламу – це розмістити на сторінках сайту приховані посилання на свої ресурси (от паразіти!)

Резонне запитання – як захиститися?

Рецепт такий:

  • регулярний аудит (наприклад, раз на місяць)
  • оновлення програмного забезпечення
  • використання довгих паролів і їх періодична зміна

Це те, що допомагає зупинити взлом сайту.

Регулярний аудит – вимагає участі фахівця, який би переглядав інформацію про доступ до сайту і  змінені файли – і вчасно блокував найактивніших хацкерів.

Наш комрад і борець з хацкерами проти людства – Lord Of The Pings – залюбки проконстультує Вас. Тому пишіть і питайте.

В наступних публікаціях ми напишемо про те як провадити аудит самостійно в домашніх умовах з допомогою напильника, гусячої лапки і воску (після цього доведеться йти сповідатися, бо як відомо зливати віск відноситься до грішних діянь). А ще про налаштування Kali Linux та інші цікаві засоби для протидії взлому сайтів.

Вплив HTTPS на позиції сайту

Для тих хто в темі скажемо коротко:

вплив є

Для всіх інших пояснимо – Ваш сайт може мати таку адресу http://google.com.ua або ж таку https://google.com.ua
Якщо придивитися уважно, то вони відрізняються лише буквою “s”. Крім того, вони ще й відрізняються приблизно $30 на рік (така приблизна ціна використання HTTPS для сайтів). Сайти з адресою HTTPS вважаються більш захищеними, а тому, часто мають вищі позиції (google зуб дає, що так і є).

А от ми знаємо, як зробити свій сайт HTTPS не платячи $30 на рік. І хто буде чемний тому розповімо ♥