Хто боїться аналітики – піде до політики

google tools

Страшне слово “аналітика” вганяє в ступор пересічного гуцула і лемка.

Найвживаніші стереотипи з приводу аналітики, які зібрав професор Дудка під час своєї експедиції Горганами: аналітику на хліб не намажеш, а також, вона на любка і довгою Карпатською зимою тебе не зігріє..

Хоча будьмо відверті – аналітика – це “князь і княгиня” для вашого інтернет представництва. Саме вона допоможе Вам зрозуміти звідки приходять гості і куди вони зникають. А головне, чому вони зникають не повівши Вам доброго слова?

За статистикою лише 27% компаній проводять відповідні заміри і цікавляться своїми відвідувачами, решту рухаються наосліп фантазуючи на цю тему.

На ринку зараз існує велика кількість засобів для аналізу і моніторингу відвідувачів сайту. Останні тренди віддають перевагу інструментові, який допоможе Вам рухатися з широко відкрити очима і дасть відповіді на вищевказані запитання Google Analytics. Інші засоби, такі як:

http://www.crazyegg.com/
https://www.luckyorange.com/

теж користуються популярністю, але є платними і дозволяють розв’язувати більш специфічні задачі (наприклад, здійснюють “відеозапис” того, чим займається Ваш користувач під час відвідування сайту).

Важливо зрозумісти, що аналітика – не розповідає. Це є однієї з причин чому багато людей прощається з нею так і не познайомившись.

Ви задаєте запитання, а аналітика відповідає на них. Тому визначте спочатку те, що Вас цікавить. Наприклад, на скільки більше користувачів стало приходити на сайт після того, як ми змінили головну сторінку. Або наскільки більше часу проводять користувачі на сайті після того, як ми додали нові фотографії. Скільки людей наважилися натиснути на кнопку “контакти” (це називається “мікроконверсія”), і хто з них дойшов до фінішу і таки сконтактував з Вами.

Це все і набагато більше, ми проробляємо кожного дня для різних сайтів для того, щоб допомогти їм ширше розкрити очі і прийняти рішення про роботу їх Інтернет представництва.

Лідо-генератор для дурбеликів

lead generation

В нашій новій рубриці “почитати” пропонуємо огляд книжки з серії “для дурбеликів” про підвищення продаж. Термін “lead generation” примандрував до нас з темних доютубних часів і означає на гуцульському діалекті “збільшення кількості покупців”. Тобто надалі “ліда” – це наш потенційний покупець, і чим більше “лідок” нам вдасться згенерувати тим безхмарнішим буде майбутнє і кольоровішими сни.

Книжка зарубіжного автора критично підходить до проблеми генерації лідок і з перших сторінок захоплює читача жвавою і доступною (не лише для дурбеликів) мовою. Детально розглянуті види “лідок” – холодні, гарячі тощо.

Окремо присвячено розділ формуванню успішної команди продавців – менеджер соціальних медіа, контент менеджер, креативний дизайнер, організатор подій – це далеко не повний список осіб залучення яких потрібне для стабільного зростання Ваших продаж.

Кожен учасник цієї команди знайде щось цінне для себе в цій корисній книжці – наприклад, контент менеджер ознайомиться з тим як якраще запланувати публікацію матеріалів на сайтах, електронних листах чи соціальних мережах.

Як краще сегментувати потенційниних покупців, яка формула успішного заголовка в мейлі, як виміряти ефективність кампанії по залученню лідів, чи доможе Вам спліт-тестування сторінок, і чи потрібно взагалі Вам створити сайт? На ці та багато інших “по дибільному напісаних” запитань дасть відповідь ця чудо книжка.

Ось, коротка цитата з розділу 23 “Десять потужних тактик для генерації лідів”:

Партизанський маркентинг – це стратегія, що користується невизнаними, часто низькобюджетними методами, для того щоб повідомити про себе. Для цього може спрацювати звичайне обліплювання сусідських дверей саморобними стікерами, або ж щось цікавіше, наприклад, флешмоб. З нашого досвіду партизанський маркентинг спрацьовує найкраще для організації заходів.

Отож бо малята, гарної Вам читанки..