in рецепти

Цвінь цвінь цвінь тьох тьох тьох – все соловейко щебетав

Ти готовий до змін запроваджених гуглом в своєму новому алгоритмі видачі пошукових результатів під кодовою назвою “соловейко” (hummingbird)? Це тобі не весна і краси воно точнюні не несе. Тому будь уважним і читай чого слід остерігатися а що взяти на озброєння.

Без сумнівів ти користуєшся гугль-мугль аналітиця.. ну ти пацан чи баба? Ясний пень шо пацан (баби роблять їсти і сидять в однокакашніках, а не от це читають) і аналітиця – це весь твій тестостерон і спермотоксикоз разом взяті – вони тебе мучать і заставляють робити неорозважливі дії – наприклад, створювати і продвигати сайти вище неба.

Отже, ти звернув увагу, що гугл аналітиця тепер по вхідних запитах з кождим днем показує все більше і більше запитів в вигляді (not provided) – гуцули кажуть “гугль тобі всирається”. В підтримку гуцулів можу додати, що гугль підтверджує що кількість таких схованих запитів буде тільки зростати.
Причина відома – беріть в гугіля адвордс рекламу і будете знати по яких ключових словах до вас приходять (саме по тих за які ви йому заплатите) а все шо інше – від лукавого.

Мольфар Лесик авторитетно погоджується: гугль переходь до нової ери оцінювання сторінок – частота ключових слів на сторінках сайту втрачає першість по відношенню до “ефективності” цих ключових слів. Якщо мама знає чому в дочки розплетена коса (не зважаючи на п’яні відмазки про майську ніч в середині грудня), то і гуглю два пальці об бетон вичислити за якими запитами на сайті залишаються а за якими втікають з вашого сайту як від ель діябло.

На жаль, маємо те, що маємо і ми повинні зайняти оборонну позицію – наприклад взяти до уваги що гугль-підказувайло тепер переважно нашіптує що украінцеві треба шукати: пишеш – “порохотяг”, а воно тобі підказує “порохотяг тобі не треба а треба віник від тзов порохів нєт”. Тому скануємо такі запити і намагаємося підлаштувати сайт під них.

Ще “соловейко” тепер уважніше прислуховується до того, що в нього намагаються запитатися і на запит “наполеон” вже не показує, як колись рецепт пляцка на сайті баби руськи (бо на нього посилається ще і сайт баби фрузьки), а біографію відомого українського імператора. Увага, “соловейко” тепер ще й розуміє надскладні запити типу “що буде коли в стакан меду кинути ложку гівна” і теде. А це вже мегапрорив для малого бізнесу який торгує (а) медом і (б) натуральними добривами.

Шо ще?
Наш свійський експерт Петро Звір радить: “спробуйте писати текст для сторінки більше в вигляді запитань-відповідей (в вузьких академічних колах цей тип сторінок знаний як сторінки ФАКЮ). Тобто замість вступного слова на сайті сантехніки “унітази піпіван найміцніші в регіоні” – можна спробувати – “а куди найркаще пендзюрити?” – і далі запропонувати відповідь – “я пендзюрю в унітази піпіван” (можна ще підкріпити цю відповідь відповідними медіа матеріалами: фото, відео, авдіо).

О гугль, несподівані шляхи твоі – але вірю твориш ти на благо простого украінця і не скривдиш в пошукових результатах ні бойка, ні лемка, ні волиняка.

Написати відгук

Comment